Blog > Komentarze do wpisu
Rowerowy dzień kobiet czyli babskie pedałowanie ...

( II Rowerowy) Dzień Kobiet organizowany przez sklep rowerowy Madbike stał się okazją do odbycia pierwszej dłuższej wycieczki w roku 2013. 

 

Ponieważ nasza drużyna składa się w 75 % z kobiet Edith postanowiła, że wszystkie wezmą udział w imprezie. Dzień wcześniej nasza "stajnia" wzbogaciła się o nowy nabytek. Edith przygarnęła ze sklepu

 "Oliwię", gdyż kilkukrotne niedomagania "Chipsa" mocno nadwerężyły jej cierpliwość. Oczywiście nad tym zakupem myślała wcześniej a okoliczności tylko go przyśpieszyły. Tak czy siak w druga sobotę marca ruszyliśmy ku Centrum w pełnym składzie. Pogoda była sprzyjająca, choć jeszcze nie upalna :-) Do Placu Lotników (zwanego przez rowerzystów Pl. Rowerzystów) dojechaliśmy planowo i tam przepieliśmy przyczepkę Pauli do "Oliwii". Jeszcze pyszne espresso i gorące kakao z Cafe Rower i dalej Panie pomknęły same w towarzystwie innych cyklistek.


Czekały na nie oprócz niewątpliwej przyjemności z samej jazdy przez miasto nad Jezioro Głębokie do Sławoszewa liczne bonusy i dodatkowe atrakcje m .in.: pogadanka o zdrowiu i pyszne jedzenie w sławoszewskiej "Zjawie". Po południu odebrałem je z Placu Rowerzystów (o pardon ! Lotników) i razem wróciliśmy do domu. Jako pamiątka z bardzo udanego wypadu zostały nam szprychówki, wylosowana książka Ingi Iwasiów i ... plecak rowerowy :-))) Ten ostatni przypadł mi bardzo do gustu, bo... jest większy od tego, który aktualnie używam i właśnie planowałem zakup :-)) Ach, te zbiegi okoliczności ; lubię je!!!

Pogoda była idealna, aż do wieczora. Wieczorem rozpętała się śnieżyca (!!!) i biały śnieg w baaardzo dużych ilościach pokrył Szczecin. Pod śniegiem jest do dziś i zapowiadają, że tak pozostanie jeszcze do kwietnia. Ale fart miały kobiety !

Zdjęcia z wycieczki znajdziecie tutaj 

niedziela, 10 marca 2013, bubiteam

Polecane wpisy